Porcelánové zuby

Jak dobře víme, zuby jsou velmi důležité pro zdraví člověka. Proto jejich stav rozhodně nestojí za podceňování. Koneckonců, zuby jsou to, čeho si na vás druhá osoba všimne jako prvního. Pokud chcete mít skutečně exkluzivní chrup, skvělým řešením jsou porcelánové zuby.

Porcelánové zuby se používají v případě vypadnutí těch přírodních. Případně pokud se vaše zuby pokazí tak moc, že jim už zubař nepomůže jiným způsobem. Z tohoto důvodu se navrhují různé strategie, jak vylepšit chrup člověka. Skvělým řešením jsou právě porcelánové zuby.

Životnost zubu může končit s přibývajícím věkem. Koneckonců, postupem času se zub opotřebovává a není mu žádné pomoci. Vše se ale odvíjí také od péče o zuby. Někdy to však nestačí, protože může do hry vstoupit faktor genetiky. V každém případě, pokud je zub výrazně poškozen v důsledku zranění nebo odlomení, musí být vyměněn. V opačném případě by to kazilo dojem z vás a působilo by neesteticky.

Když navštívíte zubaře a on vám řekne, že některé zuby je třeba vyměnit, nezoufejte. To není neobvyklé a věřte tomu nebo ne, zubař vám chce jen pomoci. Udělá vše pro to, abyste byli velice spokojeni. Porcelánové zuby jsou však alternativou, která vám znovu vykouzlí úsměv na tváři.

 

Porcelánové zuby a jejich vlastnosti

vrtaný porcelánový zub

 

Pokud jde o porcelánové zuby, nahrazují celé zuby. Nejčastěji se v zubní ambulanci realizují i porcelánové korunky, které nahrazují určitý poškozený zub. To lze provést i pomocí mostíku, pokud se jedná o výměnu několika zubů najednou. Pokud byste chtěli podstoupit komplexní rekonstrukci, porcelánové zuby jsou ukotveny pomocí implantátů.

Jakou formu si vyberete, je jen na vás. Měli byste však také dát na názor odborníků. Určitě o tom budou vědět více a budou vám moci lépe poradit. Současně si také vyberete barvu zubů. Mnoho pacientů má ve zvyku sáhnout po těch nejvíce bílých, ale myslete na to, že ty jsou nepřirozené. Nechte si poradit od zubaře. Můžete také sdělit svůj názor.

 

Postup pro nasazení zubních protéz

 

Rozhodli jste se pro porcelánové zuby? V tom případě jste udělali správnou věc! Nemusíte se o nic starat, protože je to bezbolestný proces, který je maximálně pohodlný. Zubař vám vše předem objasní. Především vás čeká konzultace. V některých případech jich může být více. Při konzultaci se provádí preventivní vyšetření, zubař zkontroluje vaše zuby a poté vás seznámí s celým postupem.

Můžete popřemýšlet o všem doma a doptat se zubaře na to, co vás zajímá. Je tu přece proto, aby vám mohl co nejlépe poradit. Bez počáteční konzultace to rozhodně nepůjde, takže byste si ji neměli nechat ujít. Zubní lékař po konzultaci určí způsob estetické úpravy, která se může u každého pacienta lišit. Vše závisí na stavu chrupu.

Pokud se rozhodnete pro zubní korunky nebo mosty, budete muset podstoupit tzv. obroušení zubů. Zubař musí zbrousit zuby do požadovaného tvaru, aby se korunka mohla bez problémů nasadit. Toto broušení někdy trvá i několik hodin, takže se na něj řádně připravte. Nemusíte se však obávat, je to bezbolestný proces a dostanete lokální anestezii. Nebudete cítit nic a všechno proběhne tak, jak má.

Výroba zubních korunek probíhá v laboratoři a tento proces trvá asi jeden týden. Nebojte se, že budete chodit se zbroušenými zuby po dlouhé měsíce, to se rozhodně nestane na žádné zubní klinice. Pokud by se to však z určitého důvodu protáhlo, zubař vám může zatím dát umělou náhradu. Ve většině případů vám zubař po broušení zubů nasadí dočasnou korunku, která vypadá jako trvalá, ale není tak pevně ukotvena.

 

Upevnění trvale

 

Aplikace porcelánových korunek je velmi jednoduchá. Můžete se těšit na nový a zároveň krásný úsměv. Proto, pokud se rozhodnete pro porcelánové zuby, existuje hned několik postupů. Vše opět závisí na stavu vašeho chrupu a na konzultaci se zubním lékařem. O průběhu konzultace jsme si již řekli výše. Pevné zubní protézy jsou ve většině případů vyrobeny právě z porcelánu, ale také z jiných kovů. V případě potřeby se používá mnoho moderních technologií. Velkou výhodou však je, že porcelánové zuby jsou schopny nahradit přirozené zuby v plném rozsahu. Nejde tak jen o část náhrady, ale o náhradu celého zubu i s kořenem.

Všechno to začíná vrtáním klínů do čelisti. Může to pro vás znít příšerně, ale opak je pravdou. Není to nic, co byste nezvládli. Během celého průběhu budete pod anestezii, není tak žádná šance, že byste cokoliv cítili. Apropo, porcelánové zuby nasazují jen vysoce kvalifikovaní odborníci, tak se nemusíte rozhodně ničeho bát. Pokud to tedy vaše čelist dovolí (pokud ne, probíhá další proces, který budete opět konzultovat s odborníky), jsou do ní navrtány klíny. Ty slouží právě k tomu, že později se na klíny přidělají porcelánové zuby.

Samozřejmě, aby se mohly klíny vyvrtat do čelisti, musí být nejprve zuby vytrženy a vše se musí zahojit. Pouze tímto způsobem lze aplikovat klíny a následně je možné přišroubovat porcelánové zuby. Nemějte však žádné obavy. tento proces sice trvá několik hodin a budete si to muset odsedět u zubaře, ale nejde o nic strašného, co byste nedokázali.

 

Péči o porcelánové zuby nepodceňujte

porcelánové zuby

 

Řada zubních lékařů se drží hesla, že čistý zub se nezkazí. Pokud se o tom zamyslíte trochu do hloubky, rozhodně zjistíte, že na tom něco bude. Přece jen, pokud si čistíte zuby pravidelně, nemůže se vám stát, že se vám zkazí. Jedině v případě, že jde o skutečně závažnou nemoc, kterou nemůžete ovlivnit. Mnoho lidí si však myslí, že porcelánové zuby se nemohou zkazit, takže se o ně nestarají. To je však obrovská chyba. O porcelánové zuby se v některých případech musíte starat více než o své vlastní.

Vyžadují důraznou péči, takže se jim musíte věnovat denně. Pokud chcete, aby vám vydrželi opravdu dlouho, měli byste si najít dentálního hygienika. Toho je třeba navštěvovat alespoň dvakrát ročně, popřípadě podle toho, co vám doporučí. Je pravda, že na porcelánové části zubu se kazy netvoří, ale zubní plak se tam tvoří bez výjimek. Proto je nutné si zuby čistit klasicky ráno i večer. Používejte manuální zubní kartáček a nezapomeňte také na mezizubní kartáčky, které jsou v tomto případě více než potřebné.

Krom toho v současnosti existují dentální pomůcky, které jsou přímo určeny na porcelánové zuby. Proto si nechte opět poradit od odborníků. Mezizubní kartáček byste však vynechat neměli. Faktem je, že na porcelánových zubech se v některých případech zachytí ještě více plaku než na přírodních. Mezizubní kartáčky vyčistí prostory mezi zuby. Můžete také použít zubní nit, která se dělí na několik druhů.

Mezizubní kartáčky lze také zakoupit v různých velikostech. Nejlepším řešením však je, když jednotlivé prostory odměří dentální hygienik. Pokud jde o zubní pasty, nedoporučuje se kupovat ty, které obsahují pěnivé složky. Vytváří pouze efekt vyčištěných zubů, což není dobře. Proto vždy dávejte pozor na obsah a zaměřte se na ty zubní pasty, které obsahují více fluoridu. Je také důležité říci, že výběr nesprávných zubních pomůcek a zubních past může vést k tomu, že stav vašeho chrupu se bude jen zhoršovat. Proto ho rozhodně nepodceňujte.

 

Úsměv jako z Hollywoodu

 

Už jste také někdy sledovali americké filmy a všimli jste si, že herci mají dokonale bílé zuby? Důvodem mohou být porcelánové zuby, ale také výrobky značky Crest. Jedná se například o bělící pásky nebo jinou kvalitní kosmetiku pro zuby. Jedná se o nejoblíbenější produkt právě pro domácí bělení zubů. Doporučuje ji i řada zubních lékařů a dentálních hygienistů. Bělící pásky Crest používá na bělení velké množství Američanů.

Proto pokud někdy zavítáte do USA, Hollywoodské úsměvy uvidíte na každém rohu. Chcete také zářivý úsměv? V takovém případě jsou správným řešením bělicí pásky Crest. Můžete si je zakoupit v našem e-shopu Bieliace-pasiky.com Mimo jiné je tento výrobek vyráběn přímo v USA a již si získal velkou popularitu lidí. Rozhodně se není čemu divit. Jedná se o investici, která se vyplatí. Zajímalo by vás, jestli je můžete použít i pro porcelánové zuby? Pak vás v tom případě zklameme. Bělení zubů bělí pouze živé zuby, umělé materiály ne. Každopádně, pokud jste je použili na porcelánové zuby, odstranili byste vnější barvu zubů. Barva zubu by se ale nezměnila, protože oxidace na bělejší barvu na porcelánových zubech proběhnout nemůže. Děje se to jen na živém zubu.

 

Mimořádně dlouhá životnost

 

Obrovskou výhodou porcelánových zubů je zejména to, že vynikají dlouhou životností, s náležitou péčí vám mohou vydržet po mnoho let, někdy natrvalo. Pokud by se stalo, že se vám ze zubu kousek odlomí, zubař to umí vyřešit za několik hodin. Musíte však být opatrní. Zároveň jde o materiál, který je velmi odolný a k poškození tak snadno nedojde.

Proto, pokud toužíte po zubech, které vám vydrží mnoho let a trvale bez problémů, porcelánové zuby jsou skvělou volbou. Nahradí celý zub i s kořenem a díky tomu neuvidíte žádné vady ve vašem chrupu. Vše ale vždy můžete konzultovat se zubařem. Je to on, kdo vám poradí nejlépe.

 

Vyhraďte si větší rozpočet

 

Pravděpodobně vás nepřekvapí, když vám řekneme, že porcelánové zuby jsou finančně náročnější. Nicméně, rozhodně se není čemu divit. Koneckonců, je to dlouhý proces léčby, který také vyžaduje více sezení, včetně individuálních konzultací. Budete však mít krásné zuby, které budou ukotveny pevně a trvale. Určitě nechcete zkažené a vypadané zuby. Proto je porcelán správným řešením. Cena samozřejmě závisí také na použitém materiálu. Pokud je to opravdu porcelán, zaplatíte víc.

S tím je ale potřeba počítat, přece jen jde o materiál vysoké kvality. Proto přemýšlejte dopředu a se zubařem se poraďte i o finančních možnostech. Je potřeba na to myslet brzo. Řada zubních klinik však nabízí porcelánové zuby na splátky. Jednoduše – vždy se dá dohodnout. Musíte jen chtít. Mimo jiné je třeba říct, že v tomto případě je to určitě investice, která se vyplatí hned z několika hledisek. Ošetření je bezbolestné, vaše zuby mohou vydržet věčně a je to skutečně estetický prvek ve vaší dutině ústní. Úsměv jako z Hollywoodu by nakonec chtěl každý.

 

Zdravé zuby jsou více než porcelánové zuby

porcelánový chrup

 

V neposlední řadě bychom vám rádi řekli, jakkoli si vyberete, péče o ústní dutinu by nikdy neměla být podceňována. Pokud si myslíte, že jde jen o zuby a není to nic důležitého, mýlíte se. Je dokázáno, že zubní kazy jsou propojeny s kardiovaskulárními chorobami. Zubní onemocnění tak mohou ovlivnit celkové zdraví. Proto pravidelně navštěvujte zubaře, podstupujte nejméně dvakrát ročně dentální hygienu a důkladně si čistěte zuby. Používejte vhodné pomůcky a zároveň jezte zdravě. Pokud byste se ale rozhodli pro porcelánové zuby, uděláte dobře, o tom není pochyb.


Polovičné balení Crest 3D White Professional Effects
-38%
20 ks v balení
10 aplikací
30-45 minut
Bělící pásky na zuby Crest 3D White Professional Effects
-18%
TOP bestseller
40 ks v balení
20 aplikací
30-45 minut

Crest 3D White Professional Effects

2 490 Kč2 035 Kč

2-3 týdny

Bělicí pásky Crest 3D PROFESSIONAL White + LED LIGHT s bělicí lampou
TOP produkt
38 ks v balení
19 aplikací
1 hodina
Bělicí pásky Crest 3D BRILLIANCE White
32 ks v balení
16 aplikací
30 minut

Zatím nebyl vložený žádný komentář.


 
 
 


Přihlášení

 
Obnovení zapomenutého hesla

Nemáte ještě účet?

Nákupní košík

Zavřít X

Nákupní košík je prázdný.

Pokračovat v nákupu