Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Jak používat mezizubní kartáčky

Mezizubní kartáčky by měly být každodenní součástí naší dentální hygieny. Klasickým zubním kartáčkem se nedostaneme do hůře přístupných míst chrupu, což má za následek šíření bakterií zubního kamene v mezizubních prostorech a vznik zubního kazu.

 

Mezery mezi zuby skrývají až 40 % povrchu zubu. Zanedbaná péče o tato místa může mít tedy nepříznivý dopad na zdraví zubů. Ošetřování zubních kazů na těchto místech je často složité, jelikož se jedná o špatně přístupná místa.

 

Mezizubní kartáčky jsou malé, ohebné a jemné kartáčky, které mají za úkol dostat se do těžko dostupných míst. Používají se také k čištění zubního strojku a zubních implantátů. Vyrábějí se z různých materiálů. Investujte do kvalitní mezizubního kartáčku, abyste měli záruku pohodlného užívání. Kvalitní kartáček musí být ohebný s dostatečným množstvím štětinek, abychom nepoškodili dásně a nezpůsobili jejich citlivost či krvácení.

Pokud máte citlivé dásně, volte takový kartáček, který má drátěné štětinky na čištění potažené plastem. Důležité je nepoužívat ve spojení s tímto kartáčkem zubní pastu, která obsahuje abraziva. Tyto pasty brousí povrch zubu.

 

Výběr mezizubního kartáčku

 

Pozorně volte velikost kartáčku. Platí, že je vhodné vybírat co největší kartáček, který se vejde do mezer vašich zubů. Příliš malý mezizubní kartáček může být v konečném důsledku neefektivní. Ideální je vybrat 2 kartáčky, jeden větší a jeden menší, protože dospělý člověk má až 30 mezizubních prostorů v ústní dutině, na které je můžete použít, a mezizubní prostory mohou mít různou velikost. Kartáček se musí pohodlně vejít do těchto míst. Pokud si nejste výběrem jisti, konzultujte velikost se stomatologem nebo si zakupte mix těchto kartáčků na vyzkoušení.

 

Mezizubní starostlivost je pro zdraví chrupu důležitá.

Jak často mezizubní kartáčky používat? Ideální vždy tehdy, pokud se vám zachytí potrava mezi zuby. Zvykněte si je používat každý večer, abyste se zbavili všech zbytků jídla v dutině ústní. Tento druh kartáčku se doporučuje vyměňovat po týdnu používání.

 

 

Jak používat mezizubní kartáček, aby byly vaše zuby zdravé.

Jak používat mezizubní kartáček

 

1. Vyberte správnou velikost. Kartáček se musí pohodlně vejít do mezery mezi zuby.

2. Opatrně vkládejte štětinky mezi zuby, snažte se štětinky neohýbat. Pokud se již štětinky ohnou, neohýbejte je po použití zpět, aby se neopotřebovaly. Nechte takové nastavení štětinek, které kopíruje tvar vašich mezizubních prostor.

3. Několikrát pohybujte kartáčkem v mezeře. U zubních náhrad používejte mezizubní kartáčky, které mají štětinky potažené plastem, abyste náhrady nepoškodili.

4. Kartáček při čištění pravidelně oplachujte, příp. nanášejte speciální gel.

5. Kartáček je po použití třeba umýt a uložit na suché místo.

 

Při zubní péči nezapomínejte ani na správnou techniku čištění zubů a případně i občasné použití jednosvazkových kartáčků. Pravidelně jednou ročně jděte na preventivní prohlídku k zubaři a jednou nebo dvakrát ročně navštivte i dentální hygienistku.Bělicí pásky Crest 3D BRILLIANCE White

32 ks
30 minut denně - 16 dní

Doprava zdarma

1 590 Kč

Bělící pásky Crest 3D White 1-hour Express

20 ks
1 hodina denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 450 Kč

Crest SUPREME Professional (84 pásků)

84 ks
30 minut denně - 42 dnů

Doprava zdarma

3 690 Kč2 690 Kč

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.