Porovnání pásků

Prevence zabarvování zubů

Většina bělicích přípravků má za úkol vybělit zuby už zažloutlé nebo se skvrnami. Co dělat pro to, abychom bělení nemuseli znovu tak brzy absolvovat a aby byly zuby bílé co nejdéle?

Barva zubu je kombinací barvy vnitřní (dentin) a vnější (sklovina). Toto zbarvení je genetické, člověk se s ním narodí. Během vývoje zubů se však jejich zbarvení může časem měnit. To ovlivňuje především naše stravování, péče o zuby, ale i některé druhy léků. Ve vyšším věku života již zuby žloutnou a šednou přirozeně, protože se ztenčuje zubní sklovina.

 

Opatření proti zabarvování zubů

 

Vyhněte se rizikovým potravinám

 

Existují potraviny, které svým složením zabarvují povrch zubu, resp. způsobují skvrny. K nápojům patří např.: červené víno, káva, slazené nápoje, džusy a černý čaj. Dokonce i omáčky, jako např. rajčatová, způsobují zbarvující povlak.

Malý tip: Použijte na pití brčko. Alespoň trochu tak zamezíte přímému kontaktu barviv se zuby.
Z potravin volte hlavně zeleninu (okurka, brokolice...) a ovoce (kromě toho se silnou pigmentací – borůvky, ostružiny) a sýr. Sýr napomáhá mineralizaci zubní skloviny. Obsahuje vápník a fosfor pro silné a zdravé zuby.

 

Určité typy potravin způsobují zabarvování zubů. Bílou dietou předejdete zabarvování zubů a bílý úsměv vám vydrží déle.

 

Nemyjte si zuby po každém jídle. Ústa jen vypláchněte!

Všeho moc škodí. I mechanického čištění zubů. Vyhněte se mu hlavně po konzumaci kyselých jídel, která oslabují zubní sklovinu. Takovým čištěním můžete napáchat více škody než užitku. Počkat byste měli alespoň 30 minut po snědení kyselých jídel.

Raději si zuby vypláchněte čistou nebo ústní vodou i po konzumaci rizikových nápojů (např. po kávě).

 

Nekuřte

O negativním vlivu kouření na organismus snad ani nemusíme polemizovat. Kuřák má na první pohled mnohem žlutější chrup než nekuřák. Vylučte cigarety nejen kvůli vašemu zdraví, ale i pro reprezentativní bílý úsměv.

 

Správná technika čištění

Nezapomínejte na pravidelnou dentální hygienu u vašeho stomatologa. Vysvětlí vám a předvede správnou techniku čištění zubů, která je velmi důležitá pro udržení nejen zdravých, ale i nenatřených zubů. Svou péči o zuby doplňte i mezizubním kartáčkem a dentální nití. Jak používat zubní nit, si můžete také přečíst na našem blogu.

 

Bělicí pasty

Bělicí pasty a některé jemnější bělicí pásky jsou určeny k udržování bílých zubů. Doporučit můžeme bělicí pásky Crest 3D White Monthy Whitening BOOST nebo bělicí pasty z kolekce Brilliance.Bělicí pásky Crest 3D White s bělicí lampou

14 ks
1 hodina denně - 7 dní

Doprava zdarma

2 490 Kč

Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 390 Kč1 990 Kč

Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč

Bělící pásky Crest 3D White 1-hour Express

Bělící pásky Crest 3D White 1-hour Express

14 ks
1 hodina denně - 7 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.