Laserové bělení zubů
Každý, kdo touží po sněhobílých zubech, se ohlíží po různých způsobech, jak tohoto výsledku dosáhnout. Všichni chtějí rychlý, zaručený výsledek, ale zároveň nikdo nechce svým zubům uškodit. Jak docílit, aby byly vaše zuby bílé, ale zároveň abyste jim neublížili bělicími složkami? Odpovědí může být laser.
Laser – ano, nebo ne?
Laserové bělení je jednou z nejvíce rozšířených metod bělení, která nejméně škodí vašim zubům a dásním. Jde o účinný a spolehlivý způsob docílení bílých zubů v průběhu krátkého časového intervalu. Řekněme si na rovinu, že také nejdražší. Označení „laserové“ však není zcela správné. Při tomto procesu se využívá většinou modré světlo nebo LED diody, které disponují různým typem záření. Hlavní složkou tohoto typu bělení je peroxid vodíku, který se využívá ve vyšší koncentraci (15–38 %). V kombinaci s modrým světlem, které toto působení umocňuje, je efekt mnohem intenzívnější než při domácích pokusech bělení zubů. Nejde tedy o takový laser, jaký by si možná laik představoval. Je to prakticky obyčejné diodové světlo. Toto světlo není zárukou bílých zubů. Tou zárukou je silně koncentrovaný peroxidový gel, který se aplikuje na zuby. Zuby nebělí světlo, ale peroxidový gel. Světlo jen akceleruje působení tohoto gelu, protože toto urychlování efektu je při těchto běleních potřebné. Ta totiž probíhají často jen jednorázově během jediného sezení v ambulanci, případně během 3–4 kratších opakování. Nejde tedy o typické postupné vícedenní bělení a také proto je nutné efekt takto aspoň částečně urychlovat.
Ordinační bělení zubů laserem
Tento nadpis hned doplníme: laserem se zuby nebělí. Bělí se gelem, jak jsme už psali výše. Zažitý termín je ale „bělení laserem“, i když to tak reálně není. Existuje několik technik ordinačního bělení zubů. Bělicí prostředek se následně kombinuje s účinkem různého druhu záření, jako je plazmová lampa, LED diody apod.
V případě ordinačního bělení se využívá bělicí prostředek s vysokou koncentrací peroxidu vodíku (25–38%), který je aplikovaný na zubech po dobu 15 minut. Proces se opakuje 3 až 4krát a trvá přibližně 90 minut. Bělení je urychlované prostřednictvím světla a tepla lampy.
Bělení zubů systémem Zoom!
Ošetření spočívá ve vysoké koncentraci peroxidu vodíku (25%), který je podporovaný světlem. Bělení spočívá ve třech následujících cyklech, které trvají vždy 15 minut. Výrobce zaručuje zesvětlení o osm odstínů. Jeho úspěch spočívá hlavně v domácím dobělování zubů prostřednictvím individuálně navrženého nosiče bělicího gelu, který je zahrnutý v balíčku.
Metoda bělení Brite smile
Tato technika funguje na základě aktivace bělicích složek s pomocí modrého světla. Při této metodě se využívá nižší koncentrace peroxidu vodíku (15%) a celý proces trvá 90 minut.
LumaCool
Na rozdíl od ostatních je v tomto případě koncentrace peroxidu vodíku nejvyšší, a to až 35 %. Ten je aktivovaný LED světlem a trvá přibližně 45 minut.
Vysoké koncentrace peroxidu vodíku mohou způsobovat záněty zubní dřeně, ale při nižších dávkách jsou nezávadné. Citlivost zubů, která může po bělení nastat, by měla ustoupit do 24 hodin. Během této doby se vyvarujte setkání s ledovými nebo horkými nápoji.
Problém nastává v případě, když jsou na vašich zubech provedené různé dentální zásahy, jako korunky, můstky, fazety, výplně apod. Jejich odstín se nedá změnit bělicími prostředky a výměna těchto náhrad za světlejší odstín může výrazně zvýšit cenu samotného bělení.
Bílá dieta
Dodržujte také tzv. bílou dietu, která vám dopomůže k lepšímu vzhledu bílých zubů a vydrží delší dobu. Jde o omezení některých nápojů a jídel po dobu 1 až 3 dní před bělicí kúrou a 3 až 5 dní po kúře. Týká se to těchto produktů: káva, černý a zelený čaj, červené víno, kolové a jiné barevné nápoje, různé zeleninové šťávy a smoothies z barevné zeleniny a ovoce.
Zatím nebyl vložený žádný komentář.