Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Citlivost zubů

Už jste někdy ucítili svědění nebo dokonce bolest při konzumací studených, horkých nebo sladkých jídel či nápojů? Stalo se vám to při čištění zubů či použití zubní nitě? Pokud jste odpověděli ano, jste pravděpodobně jeden z pěti lidí s citlivými zuby.

 

Jaká je příčina citlivosti zubů

 

Citlivost zubů vzniká odhalením zuboviny, tzv. dentinu, který se nachází pod zubní sklovinou. Příčiny odhalení mohou být různé. Velmi často je to způsobené nešetrným „drhnutím“ zubů při čištění či používáním zubního kartáčku s tvrdými vlákny nebo zubní pasty s vysokou abrazivní schopností, které nám nenávratně mechanicky obrušují sklovinu v oblasti zubních krčků, a tak odhalí citlivý dentin. Je potřebné věnovat pozornost i kyselým potravinám, jako je například tropické ovoce nebo slazené nápoje či víno. Způsobují chemické rozpouštění zubní skloviny, které může mít za následek odhalení zuboviny, a tím zvýšenou citlivost zubů. Po konzumací těchto potravin je potřebné počkat s mytím zubů alespoň 30 minut z důvodu dočasného oslabení zubní skloviny.

 

Co může mít za následek citlivost zubů

 

Jak jsme již uváděli, citlivé zuby jsou charakteristické nepříjemným pocitem či bolestí při kontaktu se studenými, teplými a sladkými jídly, případně studeným vzduchem. Bolest u zubů se zdravou dření je krátkodobá a po odstranění podnětu ihned ustoupí. Pokud je však bolest ostrá a přetrvává, mohou být příčiny vážnější (například zápal zubní dřeně). V takovém případě doporučujeme ihned navštívit zubního lékaře.

 

Odhalené krčky zubů jsou taktéž náchylnější na zubní kazy.

 

Jak léčit citlivé zuby

Pokud máte citlivé zuby, je vhodné vybrat si pastu s obsahem fluoridu cínatého, který pomáhá léčit zvýšenou citlivost zubů.

V první řadě je důležitá správná technika čištění zubů, používání zubních kartáčků s měkkými vlákny a zubních past s nízkou abrazivitou (RDA 30). Zubní pasty:

Crest 3D Whitening Therapy Sensitivity Care

Crest Pro-Health EXTRA Whitening

Crest SENSI-REPAIR & PREVENT

Crest Pro-Health Sensitive + Enamel Shield

jsou zubní pasty s nízkou abrazivní schopností s obsahem fluoridu cínatého, klinicky ověřené látky na ochranu zubů před citlivostí, pro zdraví vašich zubů a dásní. Bez obsahu triclosanu. Pasty s fluoridem cínatým jsou všeobecně vždy dražší, poněvadž tato aktivní ingredience je výjimečná svými zdravotními účinky.

 

Vhodným řešením citlivosti zubů je také aplikace pásků Crest SENSI-STOP, které potlačí citlivost zubů až na 1 měsíc (1 pásek potlačí citlivost na konkrétním místě na 1 měsíc. Balení obsahuje 6 aplikací, ale zakoupit se dají i větší balení.).

 

Jak se tyto zubní pasty odlišují od ostatních

 

Zubní pasty určené pro citlivé zuby buď zabraňují přístupu k odhalenému dentinu, nebo znecitliví konečnou část nervu zuboviny pomocí draslíkových iontů. Většina zubních past znecitliví nerv zubu, ale tyto zubní pasty Crest jsou jiné. Obsahují klinicky ověřenou látku fluorid cínatý, který zablokuje vyústění dentinového kanálku s nervem, a tak ho ochrání před nepříjemným drážděním. Kromě toho se fluorid váže na sklovinu, a tak vytvoří tenký mikroštít, který zub posilní.

Zubní pasty Crest chrání zub a zabezpečují ústní zdraví nejen pro zuby, ale i pro dásně. Už nemusíte utrácet čas a peníze na několik zubních past na zabezpečení celkové ochrany a zdraví vaší ústní dutiny. Zubní pasty Crest s fluoridem cínatým chrání zuby před nejčastějšími problémy, jako jsou zubní kazy, povlak, zánět dásní, zubní kámen, citlivost zubů či nepříjemný zápach z úst. Toto všechno v jednom a bez obsahu triclosanu!Bělící pásky Crest 3D White Gentle Routine

Crest 3D White Gentle Routine

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 550 Kč

Bělicí pásky Crest 3D White Monthly Whitening BOOST

Crest 3D White MONTHLY Whitening BOOST

12 ks
1 hodina denně - dle potřeby

1 250 Kč

Crest 3D White Vivid

20 ks
30 minut denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 450 Kč

1/2 bal. Crest 3D White Professional Effects
-36%

1/2 bal. Crest 3D White Professional Effects

20 ks
30 minut denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 790 Kč1 150 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.