Porovnání pásků

Rizika bělení zubů doma

Mezi lidmi je poměrně dost rozšířený názor, že bělení zubů je nebezpečné a má spoustu rizik. Není to však tak. Platí to pro neznámé neověřené produkty na domácí bělení zubů a také pro nebezpečné domácí recepty na bělení zubů. Pro člověka se zdravým chrupem je bělení zubů kvalitními produkty při dodržování návodu k použití prakticky bez rizik. Pokud použijete nějaký levný čínský gel, je to samozřejmě jiné, ale pokud sáhnete například po lety a miliony lidí odzkoušenými a ověřenými bělícími pásky Crest, které jsou na trhu již více než 15 let, nemáte se čeho obávat. Člověk, který si bělí zuby, by je měl mít samozřejmě před bělením zdravé a znát dobře stav svého chrupu. To je podmínka.

 

Rizika domácího bělení zubů – babské recepty na bělení

 

V době, kdy je všude kolem množství chemie a chceme ušetřit, se však často obracíme na přírodní způsoby dosažení žádaného vzezření. Množství kosmetiky je možné nahradit buď přírodou, která většinou neúčinkuje, nebo dokonce surovinami ze své kuchyně. Je to dobrá volba? Bělení zubů je však mnohem citlivější proces, proto se podívejme na pár domácích technik bělení zubů, na jejich účinnost a rizika.

 

Nebezpečné domácí recepty na bělení zubů

Bělení zubů jedlou sodou není zdravé a nikdy ho nezkoušejte.

1. Soda bikarbona

Nedělejte to! Nikdy. Ani jednou! Bělení zubů jedlou sodou je snad jeden z nejstarších a nejčastěji využívaných domácích způsobů na dosažení bílého úsměvu. Nejčastěji se zuby vyčistí běžnou zubní pastou a následně vyleští sodou. Výsledek by měl být okamžitý. Je tomu opravdu tak? Zrníčka sody dolážou doslova seškrábat z povrchu jemné skloviny určité množství vnějšího zabarvení, díky čemuž se mohou zdát zuby v tom momentě bělejší. Není tomu však tak. Vysoce abrazivní soda poškrábe i samotnou sklovinu. Tímto babským receptem si způsobíte více škody, než pomůžete. Jelikož sklovina je okamžitě poškozená a mikroskopicky nerovnoměrně otevřená, je i náchylnější k nabírání nových zabarvení, která se usazují rychleji a snadněji než dříve. To vás vede k opakovanému použití sody a takto si postupně totálně doškrábete a zničíte sklovinu, zvýšíte kazivost zubů i jejich citlivost a zbytečně odhalíte zubní krčky.


A co na to stomatologové? Ti také zvedají varovný prst. Soda bikarbona má sice určitý bělicí účinek, avšak její dlouhodobé používání k tomuto účelu poškozuje zubní sklovinu, jelikož její ostré hrany mechanicky zbrousí povrch zubů. Jde o nejhorší domácí recept na bělení zubů rozšířený u laické veřejnosti.

 

2. Citron

Potírání zubů koncentrovaným extraktem z citronu je také starým a známým způsobem, jak se v dnešních domácnostech snaží lidé dosáhnout bílého úsměvu.

Stomatologové tvrdí, že aplikace této látky na zuby by musela být dlouhodobá, aby byl vůbec nějaký bělící efekt viditelný. A protože časté kyselé prostředí ústní dutiny způsobuje rozšiřování zubních kazů, tuto metodu nedoporučují. Doporučuje se dokonce neumývat si zuby minimálně 30 minut po požití kyselé potraviny. Citrusové kyseliny vám rozežírají sklovinu. Pozor na to. Zuby si jimi určitě nepotírejte.

 

3. Špenát a šalvěj

Jejich žvýkání by mělo mít bělicí účinek na zuby. Odborníci se však shodují, že je to mýtus. Špenát a šalvěj sice mají příznivý dopad na náš organismus, bílé zuby vám však nezaručí.

Stejně nebezpečné je domácí experimentování. Nikdy se nepokoušejte sami si vybělit zuby čistým peroxidem vodíku či citrónovou šťávou. Můžete si způsobit nemalé zdravotní problémy.

 

Čemu se vyhnout, aby nám bělení zubů vydrželo:

  • čaj (hlavně zelený a černý),
  • káva,
  • cigarety,
  • borůvky,
  • červená řepa,
  • červené víno,
  • sojová omáčka,
  • dýňový olej.

 

Všechny tyto potraviny a cigarety způsobují zabarvení zubů, jehož je velmi těžké se zbavit. Dodržujte proto při bělicí kúře bílou dietu.

 

Pokud tedy i vy uvažujete o tom, že vyzkoušíte některý z babských receptů pro bělejší zuby, raději si to dvakrát rozmyslete a předejdete tak nepříjemným komplikacím. Používat byste měli jen ověřené a zaběhnuté produkty, případně bělit zuby v ordinaci u zubaře a ne zkoušet na zuby to, co dá vaše kuchyně a zahrada.Crest SUPREME Professional (84 pásků)

84 ks
30 minut denně - 42 dnů

Doprava zdarma

2 890 Kč2 390 Kč

1/2 balení (42 pásků) Crest SUPREME Professi...

42 ks
30 minut denně - 21 dnů

Doprava zdarma

1 390 Kč

1/3 balení (28 pásků) Crest SUPREME Professi...

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 190 Kč

Bělící pásky Crest Professional Supreme

Bělící pásky Crest 3D White Professional Su...

28 ks
1 hodina denně - 14 dnů

Doprava zdarma

2 590 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.