Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Nejlepší potraviny pro zuby

Zdravé a zářivě bílé zuby neudržuje jen zubní kartáček a pasta. Jídelníček, podle kterého se stravujete, má také výrazný vliv na stav vaší ústní dutiny. Na stravě záleží i fakt, jak často budete chodit na návštěvu k dentistovi. Podívejte se na přehled potravin, které vašim zubům prospívají a díky nim jsou zdravější silnější. Abyste při nejbližší návštěvě zubaře mohli být hrdí na vaše zuby.

 

Vápník, hořčík, fluorid

 

Vápníkje důležitou látkou pro vývoj pevných kostí a zubů. Najdete ho v zelenině jako zelí, špenát, brokolice, fazole a čočka. Přítomný je v sardinkách, sójové mouce, máku, mandlích, vlašských a lískových ořeších.

Vápník je také součástí mléčných výrobků jako jogurt, sýry a mléko, které obohacují zdraví zubní skloviny. Jogurt vytváří v ústní dutině prospěšné prostředí se zdravými bakteriemi. Sýr vytváří v ústech zásadité prostředí. Jedna studie prokázala, že děti, které jedly každý den 5 gramů holandského sýra při snídani během období dvou let, měly menší problém se zubním kazem než děti, které sýr nekonzumovaly. Prospěšné jsou zejména sýry s obsahem bakteriálních prvků jako camembert nebo niva. Vždyť ne nadarmo je sýr podávaný k vínu – pomáhá zmírnit kyselou povahu vín, která mohou vyvolat citlivost zubů.

 

Další prospěšnou látkou pro naše zuby je minerál v podobě fosforu. Nachází se v potravinách jako čočka, fazole, hrách, sójové boby, pohanka, pšeničné klíčky a hovězí maso.

 

Hlavním bojovníkem proti zubnímu kazu je fluor, který se v přírodě vyskytuje jen zřídkavě. Vysoký podíl je zastoupený v pšenici, která se hodí v podobě mouky do koláčů. Fluor můžeme najít také v některých minerálních vodách, mořských řasách, rybách a čaji. Pro udržování zdravých zubů je důležitý hořčík, který se nachází v luštěninách, ořeších a semíncích.

 

Omezte barevné nápoje

 

Křupavé ovoce a zelenina jsou důležité při udržování zásaditého prostředí. Chrání ústní dutinu před tvorbou kyselin a napomáhají při tvorbě slin. Některé ovoce je příliš kyselé, jako například citrusové plody a mohou demineralizovat zuby.

 

Zelený čaj obsahuje polyfenoly, které čistí zubní povlak na zubech. Japonští vědci zjistili, že jeden šálek zeleného čaje denně vás může uchránit před ztrátou zubů. Vyhýbejte se však kysele ochuceným čajům, které mohou oslabit vaši zubní sklovinu.

 

Určitě sa vyhýbejte syceným nápojům, protože obsahují vysokou kyselost. Kvůli ní je sklovina oslabená a zuby jsou víc náchylné k poškození. Dodržujte pravidla tzv. bílé diety, díky které si udržíte vaše zuby zdravé a bílé. Straňte se barevné zeleniny jako červená řepa, mrkev, borůvka, také nejezte citrusové ovoce. Odpusťte si kolové a barevné nápoje, černý čaj, kávu a zejména cigaretu. Střídmost v životosprávě je správným klíčem ke zdravým a pevným zubům.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 990 Kč2 035 Kč

1/2 bal. Crest 3D White Professional Effects

20 ks
30-45 minut denně - 10 dnů

1 790 Kč1 110 Kč

1/3 balení (28 pásků) Crest SUPREME Professi...

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 690 Kč1 290 Kč

Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 690 Kč1 450 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.