Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Nejčastější onemocnění zubů

Nedostatečná ústní hygiena a zanedbané prohlídky u zubaře mohou vést k chorobám zubů. Všichni dobře víme, že mezi nejhorší bolesti patří zejména bolest zubů. Přinášíme přehled nejčastějších onemocnění zubů. 

 

Zubní kaz

 

Zubní kaz vzniká v oblastech zubu, které se nejhůře čistí. Jde o zubní krček nebo rýhy žvýkacích ploch zubu, kde se usazuje zubní povlak. Povlak představuje vrstvu, která obsahuje bakterie a ty přeměňují cukry na kyseliny. Ty jsou škodlivé pro zubní sklovinu, protože ji demineralizují. Ze začátku se kaz zdá neškodný, nebolí a vypadá jako bílá skvrnka. Jde však o narušenou odvápněnou sklovinu. Je to čas, kdy je vhodné navštívit zubaře. V pokročilém stadiu sporadicky pobolívá, až přechází do intenzivní bolesti. Zub obvykle bývá citlivý na studené a teplé nápoje nebo jídla. Pokud stav není řešený včas, mikroorganismy postupují hlouběji do kostní dřeně a vzniká zánět. Ustupující bolest signalizuje, že nervy v kostní dřeni odumírají. Zánět však pokračuje a v zubu se tvoří hnis, který při neléčení může přerůst až do zánětu kosti.

Kaz se při léčbě odstraní zubní vrtačkou a vyplní plombou. Můžete si vybrat mezi více výplněmi. Amalgamová náplň je viditelná, ale její výhodou je trvanlivost. Estetičtější řešení je bílá plomba, která šetří zdravé tkáně zubu. Třetí variantou je skloionomerní cement, který obsahuje zubům prospěšné fluoridy a aplikuje se zejména u hlubokých kazů.

 

Zánět dásní

 

Zarudnuté zapálené dásně jsou obrannou reakcí na toxické látky, které produkují bakterie zubního povlaku. Zanícená dáseň je napjatá, citlivá na dotyk a červená. Jde o zákeřné onemocnění, protože zůstává dlouho skryté v mezizubním prostoru a na začátku nemusí bolet. Neléčený zánět může postupovat do hlubších tkání v okolí zubu a postupně je ničí. Narušená kost se už nikdy neobnoví. Při neodstraňování zubního kamene tak může dojít ke ztrátě kostí v okolí zubu a vzniku paradentózy. Nejběžnějším prvním příznakem je krvácení, kterého si můžeme všimnout při čištění zubů, když vyplivneme zubní pastu spolu s krví. Jde o poměrně častý problém, kterým trpí 9 z 10 dospělých lidí. Stav může vyústit až do ztráty zubů, kdy začínáme mluvit o paradentóze.

 

Paradentóza

 

Onemocnění zubů, které je finálním stadiem zánětu dásní. Postihuje zubní okolí, zejména kost a dáseň. Prostor mezi dásní a zubem se nazývá paradentální váček, který je u začínající paradentózy hluboký 4 až 6 milimetrů. Při středním stupni, kdy dáseň odstává od zubu, ústní dutina zapáchá a vládne nepříjemná chuť, je váček hluboký 5 až 8 milimetrů. Při pokročilém stadiu začínají zuby od sebe ustupovat, kývou se a ztráta kosti je více než 50 %. U každého pacienta je průběh onemocnění různý, ale většinou jde o pomalý proces, jehož výsledkem jsou vypadané zuby.  Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 990 Kč2 035 Kč

1/2 bal. Crest 3D White Professional Effects

20 ks
30-45 minut denně - 10 dnů

1 790 Kč1 110 Kč

1/3 balení (28 pásků) Crest SUPREME Professi...

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 690 Kč1 290 Kč

Crest 3D Glamorous White

28 ks
30 minut denně - 14 dnů

Doprava zdarma

1 690 Kč1 450 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.