Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Jak překonat strach ze zubaře

Chorobný strach ze zubařského zákroku se nazývá oralofobie nebo dentální fobie. Projevuje se stejně jako všechny ostatní druhy fobií – úzkostí, bolestí žaludku, podrážděním až panickými stavy. Touto fobií trpí vysoké procento lidí, přičemž až 8 % lidí se vyhýbá stomatologické návštěvě zcela. Dalších 20 % navštíví zubaře až při akutních stavech a silné bolesti. Tato fobie většinou vzniká na základě předchozí negativní zkušenosti.

Udržováním této fobie si můžete způsobit vážné zdravotní problémy, protože odkládáním ošetření problém nabírá stále větší a větší rozměry a v konečném důsledku bude jeho řešení nejenže bolestivější, zdlouhavější a nákladnější, ale může zanechat trvalé následky na vašem zdraví.

 

Až 8 procent lidí se bojí zubaře. Přečtěte si, jak překonat strach ze zubaře.

 

Jak řešit strach ze zubaře

 

Jak překonat strach ze zubaře a jak se nebát zubaře.Jedním z prvních kroků, jak tuto fobii léčit, je identifikace příčiny. Pomoci s tím krokem vám může psychoterapie u odborníka, která vás naučí usměrňovat vaše myšlení a vnímání. Až třetina pacientů neměla žádnou předchozí negativní zkušenost u zubaře. Tito lidé hůře snášejí rizikové situace a úzkost se u nich projevuje v mnoha aspektech života. Pochopení vašeho problému je startovní bod, kde je třeba začít. Pokud umíte problém pojmenovat, můžete hledat řešení.
Je třeba mít na paměti, že technologický a vědecký vývoj jde neustále kupředu, a proto předchozí negativní zkušenost se vůbec nemusí zopakovat. Vynalézají se stále nové a nové prostředky na tišení bolesti, bezbolestné zákroky a neinvazivní metody ošetření. Dokonce i nepříjemné vrtání zubu může být zanedlouho minulostí – můžete využít alternativní metodu gelem Carisolv. Na postižené místo se nanáší gel, který rozpouští zubovinu. Proto není nutný žádný drastický zásah.

 

Velmi důležité je následně vybrat stomatologa, který vám po všech stránkách vyhovuje. Nebojte se vystřídat jich několik a informovat se o metodách ošetření, které vám umí poskytnout. V poslední době dokonce vznikají stomatologické ambulance, které se specializují především na pacienty, kteří trpí oralofobií.

 

Některé stomatologické ambulance jsou již v současnosti vybaveny širokou škálou tlumicích prostředků, např. rajským plynem, analgo-sedací, rostlinnými tlumiči a opiáty.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 990 Kč2 035 Kč

Bělicí pásky Crest 3D PROFESSIONAL White + L...

38 ks
1 hodina denně - 19 dní

Doprava zdarma

2 450 Kč

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč

1/2 balení (42 pásků) Crest SUPREME Professi...

42 ks
30 minut denně - 21 dnů

Doprava zdarma

1 950 Kč1 450 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.