Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Jak funguje bělení zubů

Bělení zubů dosáhneme dvěma způsoby – působením na skvrny lokalizované na vnější straně skloviny nebo pod jejím povrchem, na prevenci proti novým skvrnám. Tohoto výsledku dosáhneme odstraněním skvrn, jejich vybělením a ochranou proti novým skvrnám.

 

Odstranění skvrn na povrchu skloviny

 

Bělení zubů pracuje na bázi fyzikálního otěru či chemického odstranění skvrn. Právě tyto postupy spolehlivě naruší a odstraní skvrny na povrchu skloviny, a tak zaručí její bílý vzhled. Množství bělících produktů je založeno právě na těchto krocích. Jde například o:

 

Bělící pasty – obsahují molekuly oxidu křemičitého, které leští povrch skloviny,

Bělící pasty a vody mohou také obsahovat hexametafosforečnan sodný, který slouží jako prevence proti novým skvrnám,

Zubní kartáčky odstraňují skvrny skloviny mechanicky štětinami.

 

Odstranění skvrn pod povrchem skloviny

 

Na likvidaci těžko odstranitelných skvrn, lokalizovaných pod povrchem skloviny, je ideálním řešením použití bělidla. Tento postup je založený na chemickém zoxidování molekul skvrny. Bělící síla a její účinek závisí na množství peroxidu vodíku – látky, která se využívá k bělení zubů ať už v zubní ambulanci, nebo při bělení v pohodlí domova, například použitím bělících pásků Crest 3D White.

 

Bělení zubů bělícími pásky Crest garantuje zářivě bílý úsměv a spokojenost. Pásky jsou ověřené zákazníky a na trhu jsou již od roku 2001.

 

Odstíny zubů

 

Vnímání barvy je subjektivní. Každý může posoudit barvu zubu jinak. I samotní dva lékaři mohou vnímat odstín toho samého zubu rozdílně. Posouzení barvy značně závisí i na světelných podmínkách v místnosti a interakci světla se zubem.

 

Vědci se pokoušeli o objektivní určení barvy zubu, které by pomohlo novým technologiím bělení, ale není to tak jednoduché. Nejčastěji se využívají barevné vzorkovníky (Vita Shade Guide), podle kterých umíme porovnáváním určit konkrétní barvu zubu. Výsledek však záleží na zkušeností pozorovatele, jeho zdravotní způsobilosti či vnějším světle.

 

Úspěšnější mechanismus určení barvy zubu byl objevený Mezinárodní komisí pro osvětlení (Commision International de l´Eclairage) a je založený na vnímání jen tří základních barev: modré (L), červené (a) a zelené (b) , tzv. CIE Lab. Právě touto metodou je možné vyjádřit barvu v jednotkách, a tak ji určit ať už po stránce klinické, či subjektivní.

 

Tento objev pomohl zkvalitnit účinnost bělících systémů, a to transformováním vysoce rozlišených fotografií předních zubů, vyfocených při standardních světelných podmínkách, do číselných hodnot. Bělícího účinku dosáhneme snížením b (zežloutnutí), snížením a (červeň) a nárůstem L (jas).Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 990 Kč2 035 Kč

Bělicí pásky Crest 3D PROFESSIONAL White + L...

38 ks
1 hodina denně - 19 dní

Doprava zdarma

2 450 Kč

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč

1/2 balení (42 pásků) Crest SUPREME Professi...

42 ks
30 minut denně - 21 dnů

Doprava zdarma

1 950 Kč1 450 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.