Porovnání pásků

0 ks 0 Kč

Co hrozí, pokud zanedbáte dentální hygienu

Nesprávná péče a zanedbání dentální hygieny může zanechat vážné následky na vašem zdraví. Jaké? Přinášíme vám seznam nejčastěji indikovaných nemocí a následků, které má na svědomí zanedbaná dentální hygiena.

 

Důsledky nedostatečné dentální hygieny

 

Záněty dásní

Záněty dásní jsou nejen velmi nepříjemným problémem, ale pokud se neléčí, způsobují devastační poškození chrupu. Mohou přerůst do vážného zánětu, způsobit vypadávání zubů a také se zánět může rozšířit do dalších částí těla. Bakterie se mohou krevním oběhem dostat dál a způsobovat problémy v celém těle.

 

Zhoršení cukrovky

Cukrovkáři by měli dbát zvýšenou pozornost péči o svůj chrup. Zánět zhoršuje hodnoty cukru v krvi.

 

Žluté a křehké zuby

Zanedbání hygieny má ještě horší následky, pokud zároveň kouříte. Kouření způsobuje zežloutnutí zubů a jejich křehkost, na kterou můžete při dlouhodobém kouření doplatit ztrátou či štěpením zubů.

 

Srdeční infarkt

Při zánětu se nerozmnožují jen bakterie, ale také tzv. neurotransmitery, které způsobují záněty v dalších částech těla. Škodí cévám, které takto ztrácejí elasticitu a zhoršuje se průtok krve. Tím pádem vám hrozí problémy s vysokým krevním tlakem. Pokud máte vysoký krevní tlak, přiřaďte dentální hygieně vysokou prioritu.

 

Předčasný porod

Těhotenství je období, kdy dbáme o každý aspekt našeho zdraví – od stravy až po psychickou rovnováhu. Záněty vznikající při nedostatečné dentální hygieně a zubní kazy způsobují nárůst tvorby mikroorganismů a organismus se začne bránit. Vytváří chemické látky, které mohou způsobit předčasné kontrakce nebo zkomplikovat samotný porod.

Hormonální výkyvy v těhotenství dokonce způsobují nárůst bakterií. Výzkumy ukázaly, že ženám se závažnými onemocněními dásní hrozí předčasný porod až 7krát častěji než ženám se zdravým chrupem bez zánětů. Při ranních nevolnostech je třeba mít na paměti, že zuby je třeba čistit častěji a nezanedbávat hygienu. Je rozšířený mýtus, že každá žena přijde během těhotenství alespoň o jeden zub. Při správném stravování, pravidelném ošetření a důkladné dentální hygieně o zuby nepřijdete.

 

Mrtvice

Bakterie tvořící se při zubním zánětu mohou způsobit krevní sraženinu, která následně putuje do mozku. Taková sraženina způsobuje mrtvici.

 

Dentální hygienu netřeba zanedbávat. Přečtěte si, co hrozí, pokud zanedbáte dentální hygienu.

 

Dentální hygiena je tedy mimořádně důležitá. O zuby pečujte tak jako je třeba a nic nezanedbejte. Každý kaz je třeba dát do pořádku a zanícené dásně také. Nezapomínejte na správnou techniku čištění zubů a pravidelnou preventivní prohlídku u zubaře jednou ročně.Crest 3D White Professional Effects

40 ks
30-45 minut denně - 20 dnů

Doprava zdarma

2 990 Kč2 035 Kč

Bělicí pásky Crest 3D PROFESSIONAL White + L...

38 ks
1 hodina denně - 19 dní

Doprava zdarma

2 450 Kč

1/2 bal. Crest 3D White SUPREME BRIGHT

20 ks
1 hodina denně - 10 dnů

Doprava zdarma

1 490 Kč

1/2 balení (42 pásků) Crest SUPREME Professi...

42 ks
30 minut denně - 21 dnů

Doprava zdarma

1 950 Kč1 450 Kč


Zatím nebyl vložený žádný komentář.